Досконала матеріально-технічна база - запорука успішної школи

Комунальний заклад Харківський ліцей № 90 Харківської міської ради (далі – ХЛ № 90) розташований за адресою: 61031, м.Харків, проспект Ю. Гагаріна, буд. 207

Матеріально-технічна база - необхідна умова функціонування ХЛ №90 і реалізації цільової програми розвитку. Подальше вдосконалення матеріально-технічного забезпечення закладу освіти сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами дає можливість організувати освітню діяльність, проводити культурні, спортивно-оздоровчі заходи і т.д.

ХЛ №90 – це комплекс із двох будівель, що з’єднані між собою переходом на рівні другого поверху. Будівлі обладнані відповідними інженерними мережами та технічним устаткуванням для забезпечення належних санітарно-побутових умов.

Стан будівель та приміщень школи відповідає державним санітарним правилам та нормам. Акти про готовність школи до нового навчального року оформлюються та підписуються своєчасно.

ХЛ №90 розміщена в будівлях 1954 та 1986 років побудови, площею 5186,7 кв.м.

Ліцей працює в одну зміну. При комплектуванні класів у закладі дотримуються вимог державних санітарних норм.

Для реалізації освітнього процесу в ліцеї наявні:

- кабінет української мови - 2;

- кабінет історії - 1;

- кабінет географії - 1;

- кабінет математики - 2;

- кабінет англійської мови - 4;

- кабінет хімії - 1;

- кабінет зарубіжної літератури – 2;

- кабінет фізики - 1;

- кабінет предмету "Захист Вітчизни" - 1;

- кабінет біології – 1;

- кабінет інформатики – 1;

- кабінет основ здоров’я – 1;

- кабінет обслуговуючої праці – 1;

- кабінет початкових класів – 11.

Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.

У навчальних кабінетах створені належні санітарно-гігієнічні умови для здійснення освтнього процесу. Дотримується режим провітрювання, проводиться вологе прибирання згідно з графіком. В достатній кількості є інвентар для прибирання приміщень, який промаркований та використовується за призначенням. У наявності миючі, дезінфікуючі засоби.

Приміщення закладу освіти використовуються раціонально, відповідно до прямого призначення, розподілені за своїми функціями: навчальні, медичні, адміністративно-господарські.

12 кабінетів використовуються для навчання учнів 1-4 класів, які оснащені робочим місцем вчителя та забезпечені дидактичним матеріалом для НУШ. Для учнів початкової ланки функціонує мала спортивна зала.

- 18 кабінетів для навчання учнів 5 – 11 класів.

- Спортивна зала.

- Бібліотека.

- Їдальня на 100 посадочних місць.

- кабінет інформатики, в якому встановлено 10 ПК.

Школа підключена до мережі Інтернет. Бібліотекар має індивідуальний комп’ютер.

- Спортивний майданчик, на якому розміщено тренажерний комплекс.

Методичний кабінет укомплектовано необхідним наочно-дидактичним матеріалом для здійснення навчально-методичного забезпечення освітнього процесу в закладі освіти.

Кабінет практичного психолога укомплектовано необхідним наочно-дидактичним матеріалом для здійснення корекційно-відновлювальної роботи.

Заклад освіти має учительську, кабінет психолога, кабінети заступників директора, медичний кабінет.

На другому поверсі закладу розміщено музейну кімнату «Бабусина світлиця».

Усі кабінети в закладі укомплектовано меблями: партами, стільцями для кожного учня, столами для обладнання робочого місця вчителя, шафами.

Загальна характеристика інженерних мереж

Тепломережа/технічний стан

Водопостачання, водовідведення/ технічний стан

Електромережа/технічний стан

Прилади обліку/ технічний стан

Централізована. В задовільному стані

В наявності. В задовільному стані

Освітлення закладу – змішане. Світловий коефіцієнт природного освітлення відповідає санітарним нормам.

Під час освітнього процесу дотримується лівобічне природне освітлення навчальних кабінетів.

Питома потужність штучного освітлення відповідає нормативам. Санітарно-гігієнічні вимоги щодо штучного освітлення виконуються.

З метою енергозбереження та покращення освітленості приміщень здійснено заміну вікон на пластикові.

В ліцеїпроведено велику організаторську роботу по естетичному оформленню коридорів, класних кімнат, навчальних та адміністративних кабінетів, рекреацій, влучно підібрано кольорову гаму.

В закладі чітко простежується єдиний підхід до оформлення всього приміщення школи. Коридори школи поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню подвір'я.

Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте, своєчасно доглядаються дерева, кущі. Фарбується огорожа, біляться дерева. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на прилеглій території та спортмайданчику, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи.

Інвентаризаційний опис майна закладу станом на початок 2023/2024 навчального року

Проблеми, що потребують вирішення:

1. Потребують заміни світильники (на економні).

2. Потребує капітального ремонту їдальня, туалети 3 поверху.

3. Потребує часткової заміни асфальтове покриття подвір’я школи.

4. Потребують ремонту стіни та стеля у коридорах приміщення школи.

5. Є потреба встановлення відсутньої огорожі довжиною 80 м

6. Потребує капітального ремонту укриття, що розташоване у підвалі старого корпусу будівлі